SALSA - prečo sa nám zapáčila a ako sme sa k nej vlastne dostali?

Fashion

Všetko sa to začalo v januári 2008, keď sme sa rozhodli odovzdať kúsok našho tanečného elánu aj ostatným. Ako lektori sme zo začiatku síce veľa skúseností nemali, ale časom sme sa naučili pri spätnej odozve našich kurzistov zlepšovať kroky a náročnosť na kurzoch a prinášať vždy niečo nové. Tanečník síce môže tancovať veľ mi dobre, ale ak učí je asi najdôležitejšie, aby vedel svoje tanečné postupy aj správne naučiť. U mužov si dávame záležať na správnom vedení a u žien (Lady styling) pri tancovaní. V živote môže viesť muža partnerka, ale na parkéte musí ženu viesť len partner. To je naše pravidlo:) A čo si o salse myslí Natali?


Tancu sa venujem rovnako ako môj brat od roku 1990. Najdlhšie to boli spoločenské tance (12rokov), medzitým som aktívne tancovala aj v modernej skupine DOMINO (2roky), skúsila som si aj tanečný štýl hip-hop kvôli rozmanitosti pohybovej kultúry, no napokon som si svoje miesto našla v salse. Nemožno sa do nej nezaľúbiť.

Salsa má niekoľko velikánskych výhod pre môj život. Je slobodná v prejave a nemá prísne pravidlá. Je skôr o fantázií a vášni. Môžem skrz ňu využiť všetko, čo som sa naučila o tanci v iných štýloch. A čo je azda najdôležitejšie, keď tancujem, som šťastná a tento pocit by som dopriala všetkým. Myslím, že nemám viac čo dodať, ostatné si treba prežiť :-)


A ako som sa ja dostal k salse? Spolužiačka mojej sestry Natali z vysokej školy hľadala tanečného partnera. V tom čase som mal takpovediac dlhšiu tanečnú pauzu a tanec mi už chýbal. Napokon sme sa sa dohodli a nastúpil som do tanečnej školy Salsa y Candela. Prvé moje salsa kroky boli trochu neučesané, ale ako latino tanečník som sa celkom rýchlo učil nové a nové prvky, ktoré sme spájali do choreografie a potom to už išlo ako po masle. A čo si myslím o tanci?


Tanec je mojou súčasťou a predstavuje pre mňa vyjadrenie pocitov a energie, ktorá je všade okolo nás. Latinsko-americkým tancom sa teda venujem už dosť dlho, ale salsa vo mne otvorila pocity, ktoré som pri tanci hľadal. Tanec je súčasťou môjho ja. Otvoril mi možnosti vyjadriť sa netradičným spôsobom.
Tento druh tanca má jednoducho v sebe všetko, čo má mať. Predstavuje vzrušenie, radosť a pozitívne emócie, ktoré tvoria súčasť nášho života. Salsa spája ľudí a záujmy, pretože je to univerzálny jazyk tanečného sveta. Každý v tomto svete si vie nájsť tie svoje správne pocity, ktoré mu budú prinášať radosť a pohodu.  Ochutnajte tento svet tanečných krokov a hudby. Verím, že sa do chuti rytmov salsy zamilujete tak, ako aj ja:)