SALSA - prečo sa mi zapáčila?

Fashion

Všetko sa to začalo v januári 2008, keď som sa rozhodol odovzdať kúsok môjho tanečného elánu aj ostatným. Ako lektor som zo začiatku síce veľa skúseností nemal, ale časom som sa naučil pri spätnej odozve kurzistov zlepšovať postupy a náročnosť na kurzoch a prinášať vždy niečo nové. Tanečník síce môže tancovať veľmi dobre, ale ak učí je asi najdôležitejšie, aby vedel svoje tanečné hodiny aj správne naučiť. U mužov si dávam záležať na správnom vedení a u žien (Lady styling aj s Natali) pri tancovaní. V živote môže muža viesť partnerka, ale na parkéte musí ženu viesť len partner. To je naše pravidlo:)

A čo si myslím o salse?

 

 

Salsa má niekoľko velikánskych výhod pre môj život. Je slobodná v prejave a nemá prísne pravidlá. Je skôr o fantázií a vášni. Dá sa skrz ňu využiť všetko, čo som sa naučil o tanci v iných štýloch. A čo je azda najdôležitejšie, keď tancujem, som šťastný a tento pocit by som doprial všetkým.

Tanec je mojou súčasťou a predstavuje pre mňa vyjadrenie pocitov a energie, ktorá je všade okolo nás. Latinsko-americkým tancom sa teda venujem už dosť dlho, ale salsa vo mne otvorila pocity, ktoré som pri tanci hľadal. Tanec je súčasťou môjho ja. Otvoril mi možnosti vyjadriť sa netradičným spôsobom.
Tento druh tanca má jednoducho v sebe všetko, čo má mať. Predstavuje vzrušenie, radosť a pozitívne emócie, ktoré tvoria súčasť nášho života. Salsa spája ľudí a záujmy, pretože je to univerzálny jazyk tanečného sveta. Každý v tomto svete si vie nájsť tie svoje správne pocity, ktoré mu budú prinášať radosť a pohodu.  Ochutnajte tento svet tanečných krokov a hudby. Verím, že sa do chuti rytmov salsy zamilujete tak, ako aj ja:)